Krajská hospodářská komora
Pardubického kraje

Aktuální informace pro exportéry: webináře, konzultace s ekonomickými diplomaty

Exportní webináře a individuální konzultace s ekonomickými diplomaty

Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci se zastupitelskými úřady ČR pro vás připravilo on-line webináře a konzultace k exportním příležitostem v zahraničí pro české firmy a podnikatele.

 

  • Odložená podnikatelská mise HK ČR do Severní Makedonie, která se uskuteční v termínu 14. - 16. 3. 2022. Misi povede viceprezident HK ČR Radek Jakubský a je zaměřena především na obory dopravní infrastruktury, obnovitelné energie, zemědělské technologie a potravinářství. Podnikatelská mise je organizována ve spolupráci se Svazem makedonských obchodních komor a zastupitelským úřadem ČR ve Skopje. V rámci podnikatelského fóra budou zorganizována B2B jednání s makedonskými partnery. Plánuje se také návštěva volné ekonomické zóny a specializovaných výrobních podniků, vše za dodržování platných protiepidemických opatření. K podnikatelské misi se připojí rovněž náměstek Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a zástupce Ministerstva zahraničních věcí ČR.

V případě Vašeho zájmu o účast na podnikatelské misi nám, prosím, zašlete následující dokumenty:

  • vyplněnou závaznou přihlášku,
  • firemní profil v Aj (ve wordu),

  • snímek pro prezentaci,

  • scan certifikátu o plné vakcinaci proti Covid-19 na email javorova@komora.cz, a to nejpozději do 31. 1. 2022. Místa budou obsazována do naplnění kapacity.

Účastnický poplatek za misi zahrnuje: ubytování, podíl na místních transferech, cateringu, organizace firemních jednání, službu pracovníků HK ČR po dobu mise a organizační náklady spojené s přípravou mise. V případě zájmu Vám zajistíme letenku s odletem z Prahy.

 

Seznam všech akcí naleznete na stránkách https://www.export.cz/akce/, které jsou pravidelně doplňovány.

Nabídka pomoci Evropského fondu pro přizpůsobení globaliaci

Evropský fond pro přizpůsobení se globalizaci (EGF) nabízí pomoc zaměstnancům podniků, které musely, například kvůli omezením spojeným s COVID-19, propustit více než 500 pracovníků, včetně dodavatelů a výrobců, kteří jsou odběrateli daného podniku.

Více informací naleznete na našem webu: https://www.zdechovsky.eu/aktuality/forma-pomoci-pro-vetsi-podniky-evropsky-fond-pro-prizpusobeni-se-globalizaci-egf.

Související soubory