Krajská hospodářská komora
Pardubického kraje

Aktuální informace pro exportéry: webináře, konzultace s ekonomickými diplomaty

Exportní webináře a individuální konzultace s ekonomickými diplomaty

Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci se zastupitelskými úřady ČR pro vás připravilo on-line webináře a konzultace k exportním příležitostem v zahraničí pro české firmy a podnikatele.

 

Pozvánka na podnikatelskou misi doprovázející předsedu vlády ČR Petra Fialu na Filipíny, do Indonésie, Vietnamu, Kazachstánu a Uzbekistánu v termínu 15. – 25. dubna 2023. Misi organizuje HK ČR ve spolupráci s Úřadem vlády ČR a zastupitelskými úřady ČR v Manile, Jakartě, Hanoji, Astaně a Taškentu. Doprovodná podnikatelská mise, kterou povede prezident HK ČR Vladimír Dlouhý, se uskuteční speciálním letadlem a v rámci jejího programu budou organizována podnikatelská fóra v jednotlivých destinacích. Plánováno je rovněž setkání podnikatelské delegace s předsedou vlády, představiteli jednotlivých velvyslanectví ČR a členy oficiální delegace. Mise je primárně určena pro obory obranný, bezpečnostní a letecký průmysl, dále také energetika, IT, smart solutions a kybernetická bezpečnost.

 

V případě Vašeho zájmu o účast v podnikatelské misi, prosím zašlete následující dokumenty:

 • vyplněnou závaznou přihlášku,
 • firemní profil v Aj - ZDE,
 • snímek pro prezentaci,
 • scan cestovního pasu (strana s fotografií; platnost pasu min. 6 měsíců po návratu zpět do ČR),
 • očkovací certifikát (min. 2 dávky),
 • foto účastníka pro připravovaný katalog firem (min. rozlišení 500 kB, 300 dpi, 600x800 pixelů).

 

V přihlašovacím formuláři prosím označte variantu, které části mise se zúčastníte. Vzhledem k velmi omezenému počtu míst ve vládním speciálu nabízí HK ČR několik možností účasti, a to:

Varianta A)

Máte zájem o všechny uvedené destinace, tedy zúčastníte se celé cesty. V tomto případě se cesta uskuteční vládním speciálem (do naplnění kapacity 13 míst) a záloha na účastnický poplatek činí 120.000,- Kč* (pro členy HK ČR 10 %  sleva).

Varianta B)

Zúčastníte se pouze části cesty. V tomto případě bude potřeba dopravit se na místo konání komerční linkou na vlastní náklady. HK ČR Vám zajistí ubytování, společné transfery a účast na podnikatelských i společenských akcích. V tomto případě činí záloha na účastnický poplatek:

 1. Filipíny – 26.000 Kč (pro členy HK ČR 10 %  sleva)
 2. Indonésie – 20.000 Kč (pro členy HK ČR 10 %  sleva)
 3. Vietnam – 34.000 Kč (pro členy HK ČR 10 %  sleva)
 4. Kazachstán – 20.000 Kč (pro členy HK ČR 10 %  sleva)
 5. Uzbekistán – 20.000 Kč (pro členy HK ČR 10 %  sleva)

 

Závaznou přihlášku a další požadované dokumenty zašlete prosím na e-mail javorova@komora.cz nejpozději do 20.3.2023. Vzhledem k omezené kapacitě Vám doporučujeme přihlásit se co nejdříve. Prioritu budou mít firmy, které oborově zapadají do zaměření mise a mají zájem ve všech plánovaných destinacích, což jsou schopny doložit krátkým popisem svých projektů v dané zemi.

Kvůli vízové povinnosti ve Vietnamu bude potřeba fyzicky dodat pas do sídla HK ČR. Po obdržení a potvrzení závazné přihlášky Vám budou zaslány pokyny s dalším postupem k žádosti o vietnamské vízum.

*Záloha na účastnický poplatek za misi zahrnuje: ubytování, podíl na místních transferech, podíl na cateringu, organizace podnikatelských akcí, asistenci pracovníků HK ČR po dobu mise a organizační náklady spojené s přípravou mise. Členové HK ČR mají 10 % slevu.

Více informací získáte u paní Ing. Ivany Javorové, projektové manažerky Zahraničního odboru Hospodářské komory ČR, tel.: +420 266 721 357, +420 778 969 365, e-mail: javorova@komora.cz

 

Seznam všech akcí naleznete na stránkách https://www.export.cz/akce/, které jsou pravidelně doplňovány.

Nabídka pomoci Evropského fondu pro přizpůsobení globaliaci

Evropský fond pro přizpůsobení se globalizaci (EGF) nabízí pomoc zaměstnancům podniků, které musely, například kvůli omezením spojeným s COVID-19, propustit více než 500 pracovníků, včetně dodavatelů a výrobců, kteří jsou odběrateli daného podniku.

Více informací naleznete na našem webu: https://www.zdechovsky.eu/aktuality/forma-pomoci-pro-vetsi-podniky-evropsky-fond-pro-prizpusobeni-se-globalizaci-egf.

Související soubory